Jak skuteczna jest reklama na Facebooku?

Jak skuteczna jest reklama na Facebooku?

Chyba każdy z nas słyszał o portalu społecznościowym, jakim jest Facebook. Dziś jest to najpopularniejszy portal na świecie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach miałoby się to zmienić. Mimo iż wielu uważa, że Facebook powoli obumiera i liczba jego użytkowników regularnie się zmniejsza, to na pewno jeszcze długo będziemy mieli z nim do czynienia. Taki stan rzeczy wykorzystać postanowiły także i firmy, które za pośrednictwem Facebooka zaczęły promować swoją ofertę. Dziś reklama na Facebooku jest już czymś, z czym spotykamy się na każdym kroku. Czy jednak aby na pewno warto jest się na taką reklamę decydować, czy może lepiej zastosować inną formę kampanii reklamowej?


Szeroki zasięg

Najważniejszą kwestią przy reklamach jest oczywiście ich zasięg. Każdy przedsiębiorca chce, aby jego reklama trafiła do jak najszerszej grupy odbiorców. Jednakże źle skonstruowana reklama nawet o szerokim zasięgu nie da nam oczekiwanego rezultatu. Jeśli chodzi o reklamę na Facebooku, to jej zasięg możemy tutaj ustawić osobiście.


Koszt

Oczywiście od zasięgu reklamy uzależniony jest także jej koszt. Im nasza reklama trafi do większej liczby odbiorców, tym będzie ona droższa i odwrotnie. Ogólnie reklama na Facebooku na pewno nie należy do tanich, choć patrząc na to, jak wielu ludzi przebywa dziś na Facebooku i jak często oni to robią, na pewno jest to reklama skuteczna. Mówiąc o wydatkach, wspomnieliśmy jeszcze o tym, że każdy przed zgłoszeniem reklamy na tym portalu ma okazję sprawdzić, ile taka reklama będzie go kosztować.

1 thought on “Jak skuteczna jest reklama na Facebooku?”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *