Narzędzia monitoringu pozycji

Jakie funkcjonalności powinno zawierać narzędzie monitoringu pozycji?

Osoby, które zawodowo zajmują się pozycjonowaniem i prowadzą spore ilości projektów muszą posiadać odpowiednie narzędzia, które pomogą im monitorować pozycje poszczególnych stron. Na rynku można znaleźć wiele interesujących aplikacji, niemniej jednak zawsze warto zwrócić uwagę na to, co one oferują. Poniżej przedstawiamy Ci kilka najważniejszych opcji, które dobra aplikacja do monitoringu pozycji powinna posiadać.

Monitorowanie pozycji w wyszukiwarkach

Rzecz oczywista, bowiem przecież właśnie po to są tworzone tego typu narzędzia. Szczególnie istotne jest monitorowanie pozycji na tzw. Mapach. Jest to ważne, gdyż po ostatnich zmianach, które Google wprowadza w swoich algorytmach informacje uzyskiwane na mapach nie są zbyt liniowe i należy je zawsze poddawać szczególnej analizie.

Zintegrowanie z Google Analytics

Nie może zabraknąć również integracji z najważniejszym narzędziem do monitoringu od Google. Dzięki niemu możemy od razu zobaczyć jak prezentuje się liczba odwiedzin naszej witryny pod kątem wybranych słów.

Szczegółowe wykresy

Generowanie szczegółowych wykresów to kolejna obowiązkowa cecha użytecznego programu do monitoringu. Dzięki temu można w zasadzie już na pierwszy rzut oka ocenić tendencję spadkową lub wzrostową dla danych fraz czy stron w wynikach wyszukiwania.

Kalkulator kosztów

Warto również, aby program do monitorowania miał także opcję, która będzie odliczała koszty każdej kampanii. Szczególnie przydaje się to wtedy, kiedy współpraca opiera się na płatności za uzyskane efekty. W takim wypadku na podstawie raportu, który wygeneruje program, można wystawić fakturę, jaka zostaje następnie przesłana do klienta.

Czytelne raporty

To jedna z najbardziej istotnych funkcjonalności, gdyż wszystkie dane zbiorcze powinny być właśnie w taki sposób prezentowane. Ułatwia to odnalezienie się wśród wszystkich słów kluczowych na które pozycjonowane są witryny i pomaga ustalić dalszą strategię.

Są to jedne z najważniejszych funkcji programów do monitoringu. Warto zwracać uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie wersja je posiada, gdyż to znacznie ułatwi Ci pracę.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *